Jak zapakować paczkę DPD?

Przygotowywanie przesyłek do nadania to czynność, której należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi i czasu, by zyskać pewność, że wysyłany w drogę towar dotrze do jego odbiorcy nie tylko na czas, ale przede wszystkim w idealnym stanie. Dobrze też zaufać usługom sprawdzonego przewoźnika, jak np. firmie kurierskiej DPD. Jak zapakować paczkę według jej zaleceń, ułatwiając tym samym osobom odpowiedzialnym za jej transport prawidłowe wykonanie swojej pracy? O tym postanowiliśmy opowiedzieć poniżej.

Jak zapakować paczkę? Postępowanie według sprawdzonego schematu

Jak zapakować paczkę dla kuriera DPD? Czy proces ten polega na wykonywaniu tych samych czynności, jak w przypadku skorzystania z usług innego przewoźnika? Jak zabezpieczyć przeznaczony do transportu produkt? W jakim opakowaniu go umieścić? Tego typu pytania są jednymi z częściej zadawanych przez osoby sporadycznie nadające przesyłki, dlatego na samym początku naszego artykułu należy stwierdzić, że każdy jest w stanie poradzić sobie z nadaniem paczki za pośrednictwem DPD czy innej firmy kurierskiej. Niezależnie od tego, na skorzystanie z oferty którego przewoźnika postawimy, musimy wykonać podobne czynności i wziąć praktycznie jednakowe czynniki pod uwagę. Jednym z nich jest oczywiście rodzaj i wielkość towaru wysyłanego w drogę. To na ich podstawie powinniśmy następnie wybrać odpowiednie opakowanie. Staranne oznaczenie i zabezpieczenie to zaś kolejne czynności, wykonania których „wymaga” od nas paczka. DPD zawsze jest w stanie wspomóc w tym swoich Klientów, udostępniając np. na swojej stronie internetowej przydatne wskazówki, o czym warto pamiętać.

Pakowanie paczki dla kuriera DPD – o czym należy pamiętać?

Opisując to, jak zapakować paczkę do DPD, warto wspomnieć, że w każdym z punktów stacjonarnych tej firmy można uzyskać w zasadzie wszystko, co potrzebne do zastosowania w tym procesie. Mamy tu na myśli głównie różnej wielkości i powstałe z niejednolitej tektury pudełka, koperty, folie zabezpieczające, wypełniacze kartonów czy taśmy do klejenia. Nie trzeba więc koniecznie przygotowywać paczki do nadania w domu. Jeśli jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie, konieczne jest wybranie możliwie jak najbardziej odpowiadającego wielkości wysyłanego przedmiotu opakowania. W ten sposób można łatwo uniknąć jego przemieszczania się wewnątrz pudełka czy koperty, gdy już wyruszy w drogę. Jeśli jednak pozostanie określona ilość wolnej przestrzeni, można wypełnić ją za pomocą np. ciętej tektury, folii bąbelkowej czy zmiętego papieru, dostępnych w ofercie DPD. Pakowanie paczki w profesjonalny sposób wymaga także jej zabezpieczenia przed otwarciem, w czym pomocne okazują się m.in. folie stretch, taśmy bindujące oraz narożniki ze styropianu.

Pakowanie przesyłek standardowych i specjalnych

Właściwie oznakowanie przesyłki to następna ważna czynność, którą należy wykonać, lecz niekiedy bywa zapomniana przez osoby, które z pozoru wiedzą doskonale o tym, jak zapakować paczkę do wysyłki. DPD i każdy inny przewoźnik musi bowiem wiedzieć, komu i gdzie ją dostarczyć, ale też, co się w niej znajduje, ile waży itp. Dzięki temu kurier jest w stanie łatwiej zorganizować sobie pracę, w wyniku czego nadawana przez nas paczka może dotrzeć do odbiorcy na czas i w odpowiednie miejsce bez zbędnych problemów. Pisząc o tym, jak zapakować paczkę dla DPD, zmuszeni jesteśmy przypomnieć, że istnieją artykuły, które wymagają specjalnego przygotowania do nadania. Są to np. wyroby szklane, a więc kruche i narażone na uszkodzenia w drodze. Do grona produktów zmuszających do postępowania według określonego schematu podczas przygotowywania paczki zaliczają się również opony samochodowe. O nich piszemy akurat w innym miejscu na naszym blogu, więc każda zainteresowana tym tematem osoba może łatwo odnaleźć odpowiedni artykuł. W przypadku wspomnianego szkła istotne jest natomiast to, by każdy powstały z niego element został oddzielony od pozostałych, jeśli można znaleźć przynajmniej ich dwie sztuki w danym opakowaniu. W tym celu można posłużyć się np. specjalnymi przegrodami tekturowymi czy folią bąbelkową, aby uniknąć uszkodzenia delikatnych wyrobów.

Paczka do zwrotu – jak zlecić jej transport?

Mamy nadzieję, że dzięki kilku naszym wskazówkom osoby, które dotychczas nie wiedziały, jak zapakować przesyłkę DPD lub innej firmy kurierskiej, nie będą miały z tym kłopotu. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można dodatkowo skontaktować się z danym przewoźnikiem, by zostały one rozwiane. Nikt przecież nie chce, by nadawany przez nas do wysłania towar uległ zniszczeniu lub nie dotarł do odpowiedniego miejsca, ponieważ wiąże się to z wieloma nieprzyjemnościami dla każdej ze stron: nadawcy, odbiorcy i firmy transportującej. Jeśli jednak okaże się, że mimo usilnych starań paczka dotrze do adresata mniej lub bardziej uszkodzona, zawsze istnieje możliwość przeznaczenia jej kurierowi DPD do zwrotu. Jak zapakować paczkę z wadliwym produktem? Według schematu przedstawionego przez nas powyżej. W tym przypadku ważne jest jednak także wypełnienie formularza, który adresat przesyłki powinien otrzymać przy zakupie danego artykułu w formie papierowego bądź elektronicznego dokumentu, określając w nim przede wszystkim rodzaj zauważonej usterki. Gdy ta czynność zostanie wykonana, kurier odbierze przesyłkę i zostanie ona z powrotem dostarczona osobie, która wcześniej zdążyła ją nadać, by mogła wymienić uszkodzony produkt na inny lub zwrócić swojemu klientowi pieniądze.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Śledź nas na Facebooku