Jak pakować ubrania do wysyłki?

Prowadzisz sklep z odzieżą, a większość Twoich klientów decyduje się pozyskać ją drogą internetową? W takim razie zmuszony jesteś zadbać o to, by kupowane przez nich tekstylia trafiały do swoich nabywców nie tylko jak najprędzej, ale też w nienaruszonym stanie. Nie wszyscy dystrybutorzy tego rodzaju artykułów wiedzą jednak, w jaki sposób to zrobić – zwłaszcza ci, którzy dopiero niedawno zadebiutowali w branży. Chcąc im zatem pomóc, postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jak zapakować bluzkę do wysyłki i inne rodzaje odzieży, by nawet najdłuższa i szczególnie wymagająca podróż nie poskutkowała choćby częściowym ich zniszczeniem.

Pakowanie odzieży w kopertę – jedna z popularniejszych metod

Na samym początku mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – ubrania właściwie od zawsze są jednymi z najmniej wymagających artykułów, jeśli chodzi o przygotowywanie ich do wysyłki. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, iż na ogół nie są one duże, można je w łatwy sposób złożyć i nie posiadają ostrych krawędzi. Pakowanie odzieży nie powinno więc nikomu sprawić wielkiej trudności niezależnie od tego, czy mówimy tu o klasycznym białym T-shircie, zwiewnej sukience, czy koszuli do garnituru. Zadbać należy więc przede wszystkim o to, by przygotowywane do nadania ubrania znalazły się w opakowaniach dostosowanych do ich rozmiaru. W wielu przypadkach są to doskonale znane wszystkim koperty foliowe, dostępne w placówkach pocztowych i firmach kurierskich w różnych wariantach, jeśli chodzi o charakterystyczne dla nich wymiary. Poza tym można pozyskać je na ogół w bardzo atrakcyjnej cenie, co także ma istotne znaczenie dla każdej osoby, której odzież cieszy się dużym powodzeniem, a w związku z tym często musi być dostarczana jej nabywcom. Pakowanie ubrań może odbywać się również przy użyciu dodatkowych akcesoriów w postaci np. folii bąbelkowej, by na czas podróży zostały zabezpieczone przed wilgocią i innymi niepożądanymi efektami.

Kartonowe opakowania – dlaczego warto po nie sięgnąć, pakując ubrania?

Pakowanie ubrań do wysyłki w koperty, jak już wspomnieliśmy, jest popularnym sposobem jej zabezpieczania przed trudami podróży, ale na pewno niejedynym. Jeśli obawiasz się, że mogą one ulec rozerwaniu podczas transportu, nic nie stoi na przeszkodzie, by zostały zastąpione równie popularnymi opakowaniami kartonowymi. One także dostępne są w różnych rozmiarach, lecz już w nieco wyższej cenie. Z drugiej jednak strony sprawdzają się bardzo dobrze np. w sytuacji, gdy chcesz umieścić w tym samym pudełku więcej niż jedno ubranie. Ponadto kartonowe pudełka gwarantują jeszcze wyższy – w porównaniu z kopertami – poziom ochrony. Pamiętaj również, że nie muszą one zawsze wyglądać jednakowo, czyli szaro i monotonnie, ponieważ bez problemu można pozyskać je w praktycznie dowolnym kolorze, a wiele firm oferujących ich zakup zachęca swoich klientów do skorzystania z usługi personalizacji, by wyglądały jeszcze bardziej korzystnie. Zastanawiając się zatem, w co pakować ubrania do wysyłki, należy poważnie rozważyć „kandydaturę” kartonów, ponieważ na ich korzyść przemawia naprawdę wiele zalet.

Papier i worki – ekologiczny sposób pakowania odzieży

Wpisując w wyszukiwarce internetowej hasła typu „jak zapakować ubrania do wysyłki”, można otrzymać wyniki nie tylko w postaci artykułów zachęcających do sięgnięcia po wspomniane koperty i kartony, ale też takie, których autorzy polecają wykorzystanie w tym celu papieru pakowego bądź worków. Pierwszy z wymienionych artykułów nadaje się bardzo dobrze do owijania odzieży przed zapakowaniem jej np. do pudełka tekturowego, a na jego korzyść przemawia głównie fakt, iż jest bardziej ekologiczny niż folia, co w dzisiejszych czasach ma niebagatelne znaczenie dla wielu osób. Jeśli zaś chodzi o pakowanie ubrań w worki, nie mamy tu na myśli przeznaczonych do wynoszenia w nich śmieci, a przy okazji często wykorzystywanych również do transportu odzieży głównie w czasie przeprowadzek. Chodzi nam o artykuły uzyskiwane m.in. z recyklingu, wyglądające znacznie bardziej efektownie i dobrze sprawdzające się jako zabezpieczenie przede wszystkim tekstyliów niewielkich rozmiarów. Pakowanie ubrań w papier i worki to więc sposób polecany głównie firmom mającym na uwadze stan środowiska naturalnego, dążącym do jego poprawy.

Jak zapakować ubrania do wysyłki, żeby się nie pogniotły?

Na koniec warto kilka słów poświęcić temu, jak pakować ubrania, żeby się nie pogniotły, z czym wiele osób ma dość poważne trudności. Trudno jednak zawrzeć tu złotą myśl, która każdemu pomoże wykonywać tę czynność szybko i skutecznie. Wiele zależy bowiem m.in. od tego, z jakiego rodzaju odzieżą mamy do czynienia i z czego została wyprodukowana. Przykładowo wełniane i bawełniane tekstylia lepiej zrolować niż składać. Ubrania z innych tworzyw najlepiej zaś spróbować składać “w kostkę”. Jeśli zaś chodzi o to, jak pakować ubrania do wysyłki typu garnitur czy suknia ślubna, warto sięgnąć po specjalne pokrowce, ponieważ umieszczenie w nich problematycznej w składaniu odzieży pozwala uniknąć tej konieczności.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Śledź nas na Facebooku