Kartony do przechowywania
Kartony do przechowywania

Kartony do przechowywania

Przy przeprowadzce, jak i podczas adaptacji nowych pomieszczeń w mieszkaniu, niezwykle istotną kwestią jest odpowiednia umiejętność przechowywania różnych artykułów. Kto z nas nie szukał ulubionego kosmetyku, drugiego buta od pary, albo koszulki, która została przezimowana w piwnicy? Wszystkie te rzeczy, o ile pozwala nam przestrzeń, chowamy do szafek, szaf czy szuflad, jednak wielu z nas wymienia artykuły robiąc miejsce kolejnym lub sezonowym. W tych dwóch przypadkach dużym ułatwieniem w przechowywaniu jest zastosowanie kartonów tekturowych. W ten sposób zachowasz podział i porządek w obrębie całej szafki, podzielisz produkty na kategorie oraz zapewnisz sobie wygodny dostęp i zawsze wszystko będziesz mieć w zasięgu ręki!

Kartony doskonale sprawdzą się do przechowywania różnych rzeczy, drobiazgów, z których korzystasz codziennie, jak i rzeczy rzadziej używanych. Jakie cechy powinny spełniać dobre pudełka kartonowe do przechowywania?

Aktywne filtry

Rodzaje kartonowych pudełek do przechowywania – karton klapowy

Na grupę pudełek dedykowanych do przechowywania rozmaitych przedmiotów, składa się kilka rodzajów. Chcielibyśmy przedstawić jeden z nich, mianowicie kartony klapowe, które zostały wykonane ze specjalnej 3-warstwowej tektury w kolorze brązowym. Kartony te można zamówić w pakiecie, który zawiera 20, 80, 100, 120 lub 300 szt. kartonów, spakowanych na płasko, do późniejszego złożenia.

Tektura w kartonach klapowych zapewnia im odpowiednią wytrzymałość, lekkość i odporność na wilgoć czy kurz. Klapowe pudełka kartonowe do przechowywania składają się z czterech ścian bocznych oraz dolnej i górnej ściany, podzielonej na cztery części. Aby złożyć pudełko, należy zagiąć mniejsze części i skleić je za pomocą taśmy klejącej, którą również mamy w ofercie. Kartony klapowe są bardzo wygodne w użyciu ze względu na dużą powierzchnię górnego otworu, ułatwiającą ułożenie, wkładanie i wyjmowanie produktów. Są bardzo wytrzymałe, dlatego duże kartony klapowe do przechowywania, wykorzystywane są m.in. jako kartony do przeprowadzki oraz jako kartony wysyłkowe, które mają inne gabaryty, niż te do przechowywania.

Każdy z wymienionych rodzajów pudełek sprawdzi się doskonale przy różnego rodzaju produktach. Jedne z nich będą wygodne w codziennym użytkowaniu, a inne pozwolą na schowanie zawartości, do której nie zaglądasz zbyt często. 3 – warstwowa tektura, jako tworzywo przyjazne dla środowiska, zapewni wymaganą wytrzymałość i lekkość. Dodatkowa możliwość podpisania kartonowego pudła pozwala na łatwe zidentyfikowanie jego zawartości.

Pudełka tekturowe – co możemy w nich przechowywać?

Pudełka tekturowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Możesz przechowywać w nich prawie każdego rodzaju asortyment, zwłaszcza ten, który występuje w dużych ilościach, jest drobny lub po prostu można go łatwo zgubić.

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą możesz przechowywać w pudełkach kartonowych są dokumenty. Odpowiednie przechowywanie dokumentów jest ważne zarówno w firmowym archiwum, jak i w domowym biurze. Nieduże pudełka kartonowe zadbają o bezpieczeństwo Twoich dokumentów, a Ty, dzięki możliwości wykonania opisu na kartonie, zawsze będziesz mógł bez trudu odnaleźć dokument, który akurat potrzebujesz.

Kolejnymi rzeczami, które zalegają na naszych półkach i wymagają przechowywania są buty i ubrania. Dzięki podzieleniu obuwia na konkretne sezony możesz zapakować w pudełka te, których obecnie nie używasz. Dzięki temu zajmą mniej miejsca na półkach szafki w przedpokoju, a jednocześnie uchronisz je przed działaniem wilgoci czy kurzu. Przy zmianie pory roku wystarczy jedynie wyjąć konkretne pary, chowając do pudełek te, które będą czekać na kolejny sezon.

Wprowadzając podział odzieży pod względem sezonów, zyskasz więcej miejsca w garderobie i jednocześnie z łatwością odnajdziesz ubrania, których szukasz. Zacznij od podzielenia ubrań na letnie, zimowe i uniwersalne, czyli takie, które nosisz zwykle o każdej porze roku. Wybierz pudełka kartonowe do przechowywania, opisz, aby szybko zidentyfikować ich zawartość. Kiedy przyjdzie pora na zmianę garderoby bez problemu znajdziesz swoje ulubione szorty!

Pudełka do przechowywania – porządek w domu i biurze

Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania, jakim są pudełka do przechowywania, zyskasz niezbędny porządek, więcej wolnego miejsca oraz czasu, ponieważ nie będziesz już go tracił na poszukiwania. Odpowiednia segregacja i oznaczenie pudełek pozwolą bez trudu odnaleźć konkretną zawartość. Przedmioty, które do tej pory leżały w nieporządku, często zalegając na biurku albo w szafce nocnej, znajdą w końcu swoje miejsce, a Ty szybko docenisz powstały porządek. Duży wybór pudełek do przechowywania o różnych wymiarach pozwoli Ci dobrać te najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Wybieraj pomiędzy kartonami klapowymi, które zapewnią długą żywotność, lekkość i niezbędną wytrzymałość, a gdy przestaną być potrzebne możesz z łatwością poddać je recyklingowi. Odmień sposób przechowywania swoich rzeczy przy niewielkim wkładzie pracy i pieniędzy.

Śledź nas na Facebooku