Papier nacinany
Papier nacinany

Papier nacinany

To, w jakim stanie dotrze paczka i jej zawartość, często jest zależne od tego, w jaki sposób zostanie ona zapakowana oraz zabezpieczona. Ogromną rolę w tym temacie odgrywa papier nacinany do pakowania. Ten produkt swoim wyglądem przypomina plaster miodu. Dzięki niemu możemy zabezpieczyć delikatną rzecz, ponieważ ma właściwość zabezpieczające i amortyzujące wewnątrz paczek. Papier nacinany jest uważany za alternatywę folii bąbelkowej. W naszym sklepie epakowacz.pl mamy do zaoferowania Państwu ten wypełniacz do paczek w różnych rozmiarach.

Aktywne filtry

Papier nacinany jako ekologiczny wypełniacz do paczek

Papier nacinany, który służy do pakowania paczek, jest uznawany za ekologiczną alternatywę folii bąbelkowej. Używając tego wypełniacza, nie trzeba wykorzystywać grubej warstwy plastiku, która nie ma dobrego wpływu na naszą planetę. Dzięki użyciu tego produktu powstającego poprzez nacięcie papieru ochroni się zawartość paczki, bez konieczności nadprodukcji odpadów z tworzyw sztucznych. Zaletą papieru jest to, że cechuje go biodegradowalność oraz czystość, a dodatkowo estetycznie wygląda. Alergicy i astmatycy nie muszą się obawiać o negatywne konsekwencje, ponieważ nie powoduje pylenia.

Papier nacinany do pakowania - patent na zamortyzowanie paczki

Papier, który służy do pakowania delikatnych produktów, został nacięty w taki sposób, że jest się w stanie uformować z niego bezpieczną warstwę, która zapewni bezpieczną odległość ukrytym przedmiotom od ścian kartonu do pakowania. Nie należy się obawiać, że papier ten uszkodzi w jakiś sposób dany produkt. Charakteryzuje się on miękkością i delikatnością w dotyku, dzięki czemu powierzchnie szklane, czy też ceramiczne nie są rysowane. Pomimo swojej delikatności papier nacinany jest na tyle sztywny, że jest w stanie unieruchomić rzeczy znajdujące się wewnątrz kartonu. Jeśli potrzeba, aby pusta przestrzeń pudełka została zredukowana, to można użyć większej ilości papieru, jednakże taka potrzeba nie musi być konieczna i czasami wystarczy delikatna warstwa wypełniacza. Papierem tym można manipulować - rozciągać go lub pozostawić na płasko.

Wysoka chłonność - zaleta papieru nacinanego

Warto wspomnieć o tym, że papier nacinany cechuje się wysoką higroskopijnością. Ze względu na tę zaletę papier nacinany coraz częściej jest używany do pakowania przesyłek z przedmiotami elektronicznymi. Jeśli do opakowania dostałaby się woda, wilgoć, to papier spowoduje, że zostanie ona przez niego wchłonięta, a nie przez produkt główny. Nie dość, że wypełniacz ten sprawi, że przesyłka kurierska będzie zabezpieczona przed upadkami, uszkodzeniami, to jeszcze będzie chroniona przed niechcianą wodą, która mogłaby uszkodzić np. nowo zakupioną elektronikę.

Papier nacinany jako alternatywa papieru prezentowego

Wiele osób stawia na minimalizm podczas pakowania prezentów. Użyć wtedy można do tego papieru prezentowego albo zwykłego szarego papieru. W tym wypadku papier nacinany do pakowania będzie dosyć nietypowym, oryginalnym, ale dobrym pomysłem na zapakowanie podarunku. Ten rodzaj papieru przez to, że wyglądem przypomina plaster miodu, będzie przyciągał wzrok niejednej osoby. Aby podkreślić ładny wygląd, wystarczy przewiązać prezent zwykłym, grubym, postrzępionym sznurkiem lub słomianą rafią. W nacięciach papieru można umieścić suszone łodygi kwiatów, co jeszcze bardziej będzie oddziaływać na korzyść wizualną prezentu.

Jak jeszcze wykorzystać wypełniacz w formie papieru nacinanego?

Papier nacinany przez swoją nietypową formę może być wykorzystany do prac plastycznych. Niejedno dziecko w czasie wolnym nie ma co robić. Warto zaproponować mu wtedy stworzenie ula z papieru nacinanego, w końcu kształtem przypomina on plaster miodu. Z takiego materiału można także wykonać kwiaty, zamiast z bibuły. Widząc taki papier, w niejednym człowieku obudzi się dusza artysty. Jak widać, szkoda wyrzucać wypełniacz, który przychodzi do nas w paczkach, ponieważ można go dobrze wykorzystać. Chociaż jeśli nie ma do czego definitywnie użyć tego papieru, to nie należy się martwić, ponieważ jest on biodegradowalny.

Papier nacinany - oferta w naszym sklepie epakowacz.pl

W naszym sklepie mamy do zaoferowania Państwu wysokiej jakości papier nacinany do pakowania. Oferujemy rolki nacinanego papieru w rozmiarach: 25 cm długości i 30 szerokości, 25 cm długości i 45 szerokości, 100 cm długości i 20 szerokości, 100 cm długości i 30 szerokości oraz 100 cm długości i 40 szerokości. Należy pamiętać, że przed zastosowaniem papieru nacinanego należy go rozciągnąć, wówczas jego powierzchnia zwiększa się nawet do 50%. W naszym sklepie mamy dużą dostępność produktów, dlatego też bez problemu mogą kupować je od nas większe firmy, które organizują wysyłkę zamówień, ale także osoby prywatne. Gwarantujemy, że nie będziecie musieli Państwo długo czekać na zamówienie, ponieważ wysyłki wykonujemy w tempie ekspresowym. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą papieru nacinanego, ale także innych produktów.

Śledź nas na Facebooku