Etykiety ostrzegawcze
Etykiety ostrzegawcze

Etykiety ostrzegawcze

Bezpieczeństwo przewozu towarów jest zależne nie tylko od zachowania firmy kurierskiej lub logistycznej, ale także od prawidłowego zapakowania i oznaczenia przewożonych materiałów, o czym wysyłający paczki czasami zapominają. Bardzo pomocne w tym temacie okazują się w tym specjalne etykiety ostrzegawcze.

Te niepozorne, ale bardzo ważne naklejki zawierają informacje na temat tego, co znajduje się w paczce i jak należy się z nią obchodzić. Ich użycie pozwala zachować więc niezbędną komunikację między wysyłającym a firmą przewozową, która dostarcza produkty do odbiorcy. Tego typu naklejki samoprzylepne występują na rynku w różnych opcjach. Warto więc wyposażyć swoje biuro lub firmę w tego typu naklejki ostrzegawcze i wykorzystywać w sytuacjach, w których przydadzą się najbardziej.

Aktywne filtry

Znaki ostrzegawcze na opakowaniach – etykiety

W szerokim asortymencie naszego sklepu znajdziecie wybór etykiet, które pozwolą na zapakowanie i oznaczenie przesyłek i listów. W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości etykiety na rolce. Papier wyposażony jest w wysokiej jakości klej, który doskonale przylega do większości powierzchni.

Szczególnie przydatne mogą okazać się etykiety logistyczne ostrzegawcze, które zwracają uwagę na delikatną zawartość paczki. Gotowa etykieta logistyczna zawiera komunikat informujący między innymi o obecności szkła czy gdzie znajduje się górna część paczki. Posiadamy również nalepki komunikujące o procesie monitorowania podczas pakowania paczek. Tego typu naklejki ostrzegawcze znacznie ułatwiają pracę kurierów, ale również minimalizują ryzyko uszkodzenia paczki przez nieodpowiednie obchodzenie się z nią. Etykietami samoprzylepnymi oznacza się także – podczas przeprowadzki – konkretne, na przykład bardzo wartościowe czy wymagające nadzwyczajnej uwagi pakunki. Naklejki samoprzylepne pełnią funkcję ostrzegawczą – informują zarówno o zawartości paczki, jak i o oczekiwanym czy sugerowanym sposobie jej przewozu.

Etykiety ostrzegawcze na paczki – dlaczego warto je kupić?

Najczęściej wykorzystywane nalepki to właśnie te o charakterze ostrzegawczym. Etykiety ostrzegawcze na paczki pozwalają na zabezpieczenie towaru podczas jego wysyłki. Informują o tym, że przedmiot znajdujący się w środku wymaga specjalnego traktowania. Najczęściej wykonywane są z białego papieru i zawierają nadruk z napisami bądź znaki ostrzegawcze określające szkło, przedmioty delikatne, ale też: „nie piętrować”, „uwaga!”, „unikać wstrząsów”, „unikać zimna” czy też „nie rzucać”. Wszystko to jednoznacznie wskazuje, w jaki sposób należy obchodzić się z taką paczką.

Napis „ostrożnie szkło” lub inny musi zostać umieszczony w miejscu widocznym dla firmy kurierskiej. Dzięki temu osoba odpowiedzialna za przewóz paczki będzie mogła odpowiednio zaplanować transport, tak aby zawarty w niej towar dotarł na miejsce w stanie nienaruszonym. Zakup etykiet ostrzegawczych na paczki może okazać się niezbędny, jeśli chcemy liczyć na sprawną realizację usług wysyłkowych. Etykiety samoprzylepne pozwalają bowiem zabezpieczyć towary szczególnie narażone na uszkodzenia bądź wpływ czynników zewnętrznych. Mogą być to między innymi produkty szklane, wrażliwe czy też zabezpieczone termicznie.

Rodzaje etykiet samoprzylepnych

Na rynku znaleźć można wiele rodzajów nalepek, które przekazują jakąś informację. Nie musi być to ostrzeżenie. Może to być zwykły komunikat o sposobie otwarcia czy też zawartości paczki. Tego typu etykiety samoprzylepne z nadrukiem przygotowywane są ze specjalnie dobranych materiałów, tak aby wytrzymały próbę czasu oraz wpływ rozmaitych czynników szkodliwych – wilgoci, zmiennych temperatur czy też różnego rodzaju substancji.

W naszym sklepie dostępne są nalepki różnego rodzaju. Ich wykonanie gwarantuje trwałość i wysoką wytrzymałość mechaniczną. Etykiety są samoprzylepne – zakupić możemy również nalepki białe, na których umieszcza się odręczny napis z dedykowaną informacją. Nasze etykiety samoprzylepne ostrzegawcze na arkuszach A4 zostały wykonane z wysokiej jakości papieru samoprzylepnego. Mają bardzo szerokie zastosowanie. Są odporne na rozrywane i odklejanie. Odpowiednie zabezpieczenie takiej nalepki daje gwarancję, że pozostanie ona na miejscu przez całą drogę

Kiedy warto zastosować etykiety ostrzegawcze na paczki?

Jak pokazują wzory etykiet na paczki, w łatwy sposób możemy oznaczyć praktycznie każdy produkt. Należy to robić zawsze, gdy zwykłe oznaczenia wydają nam się niewystarczające. Specjalna informacja będzie więc niezbędna w przypadku produktów szklanych, szczególnie wrażliwych czy też ciekłych. Do tego dochodzi konieczność poinformowania odbiorcy o sposobie odbioru czy też zawartości.

Jak pakować paczki? Zawsze należy zadbać o to, aby przewożony produkt nie poruszał się w środku opakowania, dlatego polecamy nasze wypełniacze do paczek, które znacznie wpłyną na bezpieczeństwo paczki podczas transportu, ponieważ będzie on bowiem zmieniał wielokrotnie pozycję, co oczywiście może negatywnie wpłynąć na jego stan. Warto więc zawartość paczki unieruchomić. Pudełko musi zostać dokładnie oklejone. Do tego dodajemy nalepkę adresową i etykietę ostrzegawczą bądź informacyjną, którą zakupić można w naszym sklepie. Teraz możemy bezpiecznie wysłać paczkę!

Śledź nas na Facebooku