Jak zapakować książki do wysyłki?

Prowadząc internetową księgarnię, należy zadbać o to, by na jej asortyment składały się jak najbardziej różnorodne pozycje, ale nie tylko. Ważne jest również, by zamawiane przez klientów produkty trafiły do ich rąk w odpowiednim stanie, a więc bez żadnych zarysowań na okładce, powyginanych stron czy oderwanego od reszty grzbietu. Warto zatem kilka słów poświęcić temu, jak zapakować książki do wysyłki w sposób profesjonalny i zachęcający wszystkich miłośników literatury do skorzystania w przyszłości z usług danej księgarni.

W co zapakować książki do wysyłki, aby nie uległy zniszczeniu?

Jak pakować książki do wysyłki? Skutecznie. Brzmi to banalnie, ale większości ich nabywców nie interesuje to, w czym zostaną im dostarczone wybrane przez nich pozycje. Ważne jest, aby dotarły pod wskazany przy dokonywaniu zakupu adres prędko i bez żadnych zbędnych defektów, wymienionych przez nas na wstępie. To księgarz musi zadbać zatem o to, w czym umieści książkę przed jej nadaniem na poczcie lub w firmie kurierskiej. Warto więc od razu podkreślić, że lepiej nie oszczędzać na pakowaniu pozycji wybieranych przez klientów, ponieważ jeśli zostaną im dostarczone w wadliwym stanie, większość z nich na pewno zdecyduje się na zwrot pieniędzy. Lepiej też starać się unikać działania w myśl zasady, że liczy się treść, a nie okładka, ponieważ nikt przecież nie chce trzymać na półce „Pana Tadeusza” czy „Ulissesa” w stanie dalekim od doskonałości. Pakowanie książek musi więc przebiegać starannie za każdym razem i niezależnie od tego, na zakup której z nich zdecyduje się dana osoba. Tym bardziej że są one dość podatne na uszkodzenia bez względu na to, czy zostały wydane w miękkiej, czy w twardej oprawie.

Jak pakować książki? Najpopularniejsze sposoby

Poszukując w Internecie rad odnośnie tego, w co zapakować książki do wysyłki, szybko można przekonać się, że jedną z popularniejszych metod jest zastosowanie folii bąbelkowej. Nic w tym zresztą dziwnego, ponieważ rzeczywiście jest to skuteczny, a zarazem raczej niezbyt drogi sposób na przygotowywanie książek do nadania. Koperty są dostępne w różnych rozmiarach, więc bez większego trudu można znaleźć modele dostosowane do wielkości formatu książki. Folia bąbelkowa skutecznie zabezpiecza ją natomiast m.in. przed kontaktem z wodą. Pozycje książkowe przewożone nawet dość niedbale, razem z wieloma innymi przesyłkami, nie powinny ulec także zarysowaniom czy wgnieceniom po umieszczeniu ich w opisywanych kopertach. Jeśli jednak pakowanie książek w folię bąbelkową nie okaże się właściwą metodą według księgarza, zawsze może on sięgnąć po papier pakowy. Owinięcie nim zamówionego przez klienta produktu jest w stanie znacznie zmniejszyć ryzyko jego zniszczenia w trakcie przewozu, a dodatkowo jest rozwiązaniem bardziej ekologicznym. Wspomniane pakowanie książek w papier może dopełnić umieszczenie ich w odpowiedniej wielkości kartonie, aby jeszcze efektywniej były chronione przed czyhającymi na nie w podróży niebezpieczeństwami.

Pakowanie książek nie mniej ważne od sposobu ich transportowania

Pakowanie książek do wysyłki nie musi być trudne, o czym przekonują nasze powyższe rady. Warto jednak wspomnieć o tym, że ewentualne ich uszkodzenie nie zawsze wynika z niedbałego przygotowania poszczególnych pozycji do transportu przez księgarza. Wiele zależy bowiem również od tego, jak z nadawaną przesyłką obejdzie się osoba odpowiedzialna za jej dostarczanie do klienta. Przed zleceniem usługi dobrze więc poznać opinie na temat funkcjonujących w okolicy przewoźników, by wiedzieć, czy lepszym rozwiązaniem będzie zaufanie Poczcie Polskiej, czy może lepiej jednak zwrócić się do firm takich jak InPost. Ich pracownicy zazwyczaj chętnie służą pomocą osobom, które nie wiedzą do końca, jak zapakować książkę do wysyłki do paczkomatu lub pod adres zamieszkania jej nabywcy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Śledź nas na Facebooku