Jak pakować folią bąbelkową?

Folia bąbelkowa jest nam doskonale znana od wielu lat. Najczęściej sięgamy po nią, gdy chcemy zabezpieczyć dany produkt przed wysłaniem go pocztą lub za pośrednictwem firmy kurierskiej. Czy jednak wszyscy wiemy, w jaki sposób należy wykonywać tę czynność, by osiągnąć pożądane skutki? Zapewne nie. Z tego powodu postanowiliśmy dzisiaj podzielić się swoją wiedzą na temat tego, jak pakować folią bąbelkową, na czym mogą skorzystać przede wszystkim dopiero początkujący jej użytkownicy.

Jak pakować w folię bąbelkową produkty wymagające odpowiedniej ochrony?

Prawdopodobnie każdy z nas widział ją przynajmniej raz w swoim życiu, dlatego raczej zbędne jest opisywanie wyglądu, którym charakteryzuje się folia bąbelkowa. Jak pakować różnego rodzaju towary z jej wykorzystaniem? To o wiele ciekawsze i bardziej istotne zagadnienie. Jesteśmy przekonani, że w większości przypadków czynność ta polega na kilkukrotnym owinięciu przygotowywanego do wysyłki produktu, aby w ten sposób stał się niemal niewidoczny, co ma na celu uchronić go m.in. przed kontaktem z wodą, zarysowaniami czy efektami wstrząsów towarzyszących bardzo często transportowi paczek. Jest to jak najbardziej odpowiednia metoda zabezpieczania artykułów, które mają trafić do rąk listonosza bądź kuriera, a następnie adresata przesyłki. Szkopuł jednak w tym, że często bywa wykonywana niechlujnie, a w związku z tym może przynieść inne od zamierzonych efekty.

Owinięcie folii bąbelkowej taśmą – dlaczego warto?

Folia bąbelkowa do pakowania powinna zawsze możliwie jak najściślej przylegać do przedmiotu, który ma za zadanie zabezpieczyć na czas podróży. Aby więc uzyskać odpowiedni efekt, nie zawsze wystarczy samo owinięcie nią danego przedmiotu. Warto w tym celu dodatkowo posłużyć się taśmą. Zastosowanie tego produktu zmniejsza ryzyko, że w czasie transportowania przesyłki znajdujący się w danym opakowaniu (kopercie, kartonie itp.) produkt ulegnie odsłonięciu. Wystarczy więc kilkukrotnie, najlepiej metodą krzyżową, owinąć folię, by nie ześlizgiwała się z ukrytego pod nią towaru. Gdy ten warunek zostanie spełniony, można oczekiwać, że przesyłka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie bez względu na to, jakiego rodzaju produkt ma zostać dostarczony pod wskazany przez niego adres.

W jaki sposób układać folię bąbelkową?

Spora część osób nie zdaje sobie sprawy również z tego, którą stroną pakować w folię bąbelkową, co ma istotne znaczenie, ponieważ nie są one jednakowe. Zapominając o tym, można przypadkowo sprawić, że przesyłany towar nie będzie odpowiednio chroniony i w czasie transportu ulegnie częściowemu uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu. Przypomnijmy zatem, że płaska warstwa, pozbawiona pęcherzyków powietrza, zawsze powinna znajdować się na zewnątrz. Bąbelki powinny dotykać przedmiotu owiniętego folią, by w ten sposób skuteczniej amortyzować wstrząsy i efektywniej chronić go przed innymi niebezpieczeństwami.

Owijanie folią bąbelkową większej liczby przedmiotów – o czym pamiętać?

Na koniec warto przypomnieć również o metodzie pakowania większej liczby przedmiotów za pomocą folii bąbelkowej. Jak owijać nią np. kilka talerzy, znajdujących się w jednym kartonie? Najlepiej zrobić to w taki sposób, by pod każdym z nich znajdowała się odpowiednia ilość interesującego nas w tym miejscu produktu, nie zaś wyłącznie pod ulokowanym najniżej i nad położonym na samym szczycie „górki”. Talerze (lub innego rodzaju artykuły) nie powinny się ze sobą stykać, ponieważ przy mocniejszym wstrząsie mogłyby ulec zniszczeniu. Folia bąbelkowa ma za zadanie je oddzielać, co jednocześnie pozwala przewozić przesyłkę w bardziej komfortowych warunkach, bez konieczności wysłuchiwania irytującego szczęku lub innych odgłosów. Przekona się o tym każdy, kto tylko postanowi zastosować nasze rady w praktyce za każdym razem, gdy tylko przejdzie mu przygotować przesyłkę do nadania przy użyciu m.in. folii bąbelkowej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Śledź nas na Facebooku